Teslimat Bilgilendirme

SAÇIMŞAHANE.com İade ve Değişim İçin Uygunluk Şartları

Saçım Şahane.com' da satılan tüm ürünler üretici ve ithalatçı firmaların garantisi altındadır. Saçım Şahane.com iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. 
İade etmek için gönderdiğiniz ürünlerde eksiksiz olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilememektedir.
 

  • Ürünün faturası, iade formu, 14 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Ancak Saçım Şahane.com' un bazı kategorilerinde ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir.
  • İade etmek istediğiniz ürünlerinizi iade sebebinizi bildiren bir not eki ve faturanız ile gönderiniz.
  • İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.
  • Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.
  • İade işlemini başlatmak için iletişim bölümünden veya ya da e-posta ile Saçım Şahane.com ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.
  • İade edilen ürün; eğer siparişinizdeki promosyonları etkiliyorsa promosyonunun iadesi zorunludur. Veya promosyon bedeli iade tutarınızdan düşülebilir. Örnek: 400,00TL üzeri kargo bedava promosyonundan yararlanılan bir siparişte 2 adet 200,00TL değerindeki üründen birini iade etmek isterseniz siparişiniz artık 400,00TL üzeri olmayacağı için kargo ücretinin kesintisi yapılacaktır. Eğer hediye ürün hak edişiniz olduysa hediyeyi iadenizle göndermediğiniz taktirde hediye ürünün de bedeli iadenizden düşecektir.
  • Saçım Şahane.com 'a gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1- 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 2 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.
  •  
  • Kozmetik ürünlerin etkisi kişiden kişiye değişebilir. Saçım Şahane.com'dan alınan ve kullanılan ürünlerin, alıcıları tamamen memnun etme garantisi yoktur. Bu sebeple kişisel memnuniyetsizliklerden doğan ve geri satılabilmesi mümkün olmayan ürünlerde iade talepleri kesinlikle kabul edilmemektedir.

Saçım Şahane.com sitesinden yapılan tüm alışverişlerde, aldığınız ürünle ilgili olarak, ürünün yer aldığı paketin kargo görevlisinin yanında açılması ve eksik veya hasarlı ürünler için tutanak tutturulması gerekmektedir. Bu tutanakla birlikte yapılan başvurularda, mağduriyet hızla giderilmektedir. Aksi durumda kozmetik ürünleri, kişisel hijyen kuralları gereği İADE ALINAMAMKTADIR.

İade ve Değişim prosedürümüz yukarıda bahsedildiği üzere Tüketici kanunlarına tamamen uygun olup, sipariş veren tüm üyelerimiz bu şartları kabul etmiş sayılmaktadır.